Milline on aja filosoofiline pool?

Aeg on niivõrd põnev ja äge temaatika kasvõi sellepärast, et aega ei saa mitte keegi meist juhtida. Sa saad küll olla parem aja kasutaja ja mõelda sellele, kuidas Sa ühte või teist tegevust efektiivsemalt teed, kuid aeg liigub siiski omasoodu. Aeg kulgeb Sinu väliselt ja Sa ei saa sinna mitte midagi parata.

Ajaga on põnev ka see, et meil kõigil on antud aega võrdselt. Kõigile on antud ööpäevas 24 tundi või siis 1440 minutit või 86 400 sekundit. Ei ole sellist rikkurite või keskklassi teemat, mis näiteks rikkusega seoses on, aja mõttes on kõik võrdsed. Maailmameister on võrdne geeniusega. Mõlemale on antud aega täpselt sama palju.

Aega ei saa ka keegi Sinult varastada või ära võtta. Kuidagi Sinu eest kasutada. Ainult Sina saad oma aega kasutada ning ainult Sina saad otsustada, kuidas Sa seda teed.

Aeg on paljude inimeste jaoks lineaarne, see tähendab, et üks minut järgneb teisele ning niimoodi saab tund täis, seejärel päev, nädal ja kuu. Oma olemuselt võib ajale läheneda ka niipidi, kui palju Sa väärtust lõid selle ajaga. Kui palju Sa midagi kasulikku tegid. Kas see minut või tund oli väärtuslikult veedetud aeg? Usu mind, see lähenemine ajale on sel juhul hoopis teistsugune.

Aeg on kõikide asjad koostisosa. Ei ole ühtegi asja siin ilmas, mida ei saaks ajalisse mõõtmesse panna. Iga asi võtab mingisuguse aja. Kui Sa mõtled mõnele retseptile, siis seal on ju tihti toodud, et üks või teine toit peab olema ahjus näiteks 30 minutit. Kõikidele asjadele saab panna sellise aja templi külge.

Aga, miks see teema mind üldse huvitab?

Põhjus selleks on väga lihtne. Kuna me elame siin ilmas teatud aja, siis ma tahan seda, et Sulle antud aeg oleks võimalikult hästi kasutatud. Sa ei saa kasutada tuleviku aeg, mida Sul veel ei ole ega ka mineviku aega, mis on ära olnud. Kutsun Sind üles ka nendele teemadele vähem mõtlema, olema pigem siin ja praegu. Võtma küll suuna, kuhu Sa tahad minna, kuid keskenduma selle, kuidas Sa saaksid seda teekonda alustada, kuidas Sa sinna kohale jõuaksid.

Kui Sa tead oma eesmärke, oma soove, siis suure tõenäosusega oskad Sa jälgida ka seda, kuidas Sa oma aega paremini kasutad. Millist teed Sa valid, et kohale jõuaksid. Sa saad teha otsuseid, kas see konkreetne tegevus viib Sind lähemale soovitule või viib hoopis kaugemale. Aeg on väärtuslik ning nii unikaalne teema. Sina oled oma ajakasutuse peremees. Sina teed neid otsuseid. Ma väga loodan, et Sa kasutad oma aega väärtulikult.

Kui Sa soovid vaadata selle loo videot, saad seda mõnusalt teha vajutades alljärgnevale lingile:

Suur tänu Sulle juba ette!