Õnnetunne läbi tänulikkuse

Paljud uuringud on välja toonud, et kui inimene on tööelus õnnelikum, siis töö läheb oluliselt paremini. Klienditeenindus on parem, koostöö erinevate meeskonnaliikmetega on oluliselt parem. Personaalsed ülesanded lahenevad mõnusamalt, oluliselt paremini. Õnnelikkus on märksõna, mis Su tööelus peaks kindlasti olema. Aga see ei ole ju nii ainult töiste tegemiste kontekstis. Täpselt sama lugu on ka Su eraeluga. Mida õnnelikum Sa oled, seda parem on ka eraelu kvaliteet.

Jagan Sinuga tehnikat, kuidas Sa saad õnnelikkust oma elus teadlikult suurendada. Räägin tänulikkuse tehnikast.

Kindlasti oled kuulnud vana indiaanlaste mõistulugu kahest hundist. Sinu sees on kaks hunti, kellest üks on negatiivne ja pigem elu mustades värvides vaatav hunt ning teine on positiivne ja elu rõõmsamates toonides vaatav hunt. Kui Sa küsid mu käest, kumb nendest huntidest võidab, siis vastus sellele küsimusele on tegelikult lihtne, võidab see, keda Sa ise rohkem toidad.

Kui Sa keskendud rohkem sellele negatiivsele poolele, siis Sinu päevades ongi rohkem negatiivsust, rohkem mustemat poolt. Kui Sa oled rohkem positiivse hundi lainel, siis Sinu päevad on ka oluliselt rõõmsamad ja päikeselisemad.

Tänane lugu on seotud päevade päikeselisema poolega. Õnnelikkuse tundega, õnnelik olemisega.

Jagan Sinuga kahte mõtet, mida saad igapäevaselt kasutada.

Esimene nendest: Sa peaksid hakkama märkama asju ja inimesi, mis on hetkel juba Sinu ümber, mille või kelle eest Sa saad olla tänulik. Sa võiksid neid vaadata kolmes valdkonnas või kategoorias:

  • Eraelu. Mis on Sinu eraelus see, mille kohta saad öelda, et see on väga hästi? Mille osas oled Sa tänulik, et see Sinu eraelus on?
  • Tööelu. Mille osas oled Sa tänulik, kui oma töiste tegemiste peale mõtled?
  • Sina ise. Mille puhul oled iseenda juures ääretult tänulik? See võib olla midagi, mis on seotud välimusega või mõni iseloomuomadus.

Selle harjutuse pikkus võib olla vaid 2-3 minutit. Aga kui Sa mõtled nendele kolmele valdkonnale ning igas valdkonnas võib-olla 5-10 asjale, mille osas Sa tänulik oled ning sätid selle mõtteharjutuse veel hommikusele ajale, siis see on väga võimas algus kogu Sinu päevale. Kui kordad veel sama harjutust õhtul, siis see annab hea rahulolutunde ja tõstab kindlasti une kvaliteeti.

Teine mõte, mida ma tahan tänulikkuse kontekstis jagada, on seotud sellega, et me võrdleme ennast tihti lõppeesmärgiga. See võib tekitada natuke masendust või kurbust, kuna on justkui veel nii palju minna. Nii palju õppida. Millal ma seda kõike jõuan? Kas ma saan sellega hakkama? Need võivad olla vaid mõned küsimused, mis Su peas ringlevad. Siin saad kasutada kindlasti taktikat, kus Sa tekitad endale vahe-eesmärgid ja jälgid nende saavutamist. Tähistad, kui oled hakkama saanud. Kuid jagan siin ka seda teist mõtet, mida Sa saad just tänulikkuse kontekstis kasutada.

Sa ei pea ennast võrdlema kogu aeg selle lõppeesmärgiga.

Sa võid ennast võrrelda ka teekonna alguspunktiga. Sa tunne tänulikkust hoopis selle üle kui palju samme Sa juba astunud oled. Kui palju pööranguid oled juba teinud ning kuhu Sa tänaseks juba välja oled jõudnud. Kui Sa tunned tänulikkust kogu selle teekonna, selle käidud raja üle, siis on võrdluse hetk oluliselt rõõmsam. Sa oled oluliselt paremal lainel võrreldes sellega, kus Su pilk on suunatud ainult tulevikku.

Eriti hea on kui Sa neid kaht tehnikat ka omavahel kombineerid.

Näiteks leiad igal hommikul paar minutit, et vaadata kolmele olulisele valdkonnale oma elus ning mõtled, mis olid need 5-10 asja, mis eile toimusid ning mille üle Sa oled ääretult tänulik. Võtad mineviku vaate ning tunned tänutunnet, et need asjad Sinu ellu jõudsid, need asjad juhtusid. Sama harjutust õhtul uuesti tehes vaatad tagantjärele kogu päevale ning leiad sealt, mis oli selles päevas eriti hästi.

Aga see oli siiani kõik ju teooria. Soovitan katsetada ja proovida, kas jagatu Sinu puhul ka töötab.

Usu mind, Sa tunned energiatõusu ja rõõmupuhangut kohe pärast esimesi harjutusi. Selleks ei olegi ju väga palju vaja, pead leidma sobiva hetke, võib-olla vaid 2-3 minutit.

Sinu elus on kindlasti palju asju, mille üle rõõmu ja tänulikkust tunda. Võib-olla Sa ei ole neid lihtsalt märganud, kuna oled olnud selle negatiivse hundi lainelMida rohkem Sa rõõmu ja tänulikkust tunned, seda rohkem hakkab Sinu elus häid asju toimuma.

Suur tänu, et lõpuni lugesid!

Kui soovid sellest loost vaadata videot, palun kliki alljärgnevale lingile: