Aga, miks ikkagi üldse tuleks eesmärke kirja panna? Esimene märksõna on see, et Sa saad energia, mida Sa muidu kasutaksid eesmärkide meeles hoidmisele, rakendada eesmärgi suunas liikumisele. Teiseks, et kui Sa eesmärke kirja paned, siis selle protsessi käigus Sa muutud oluliselt selgemaks ja kindlamaks. Eriti, kui Sa töötad arvutiga ja kirjutad eesmärke arvutisse, kus Sa saad sõnu asendada, järjekorda muuta. Teha kõik nii, et see eesmärk oleks just see õige. Mis Sind kõige rohkem kõnetaks. Ja kolmandaks see, et kui Sa eesmärgid kirja saad, siis Sinu alateadvus on see täppistööriist, mis hakkab selle suunas toimetama ja töötama. Mida täpsemalt Sa selle lipukese sinna püsti saad. Mida täpsemalt Sa kirjelda ära, mida Sa soovid, mida Sa tahad. Seda parem on lõpptulemus ja seda kindlam on see, et Sa just saad selle, mida reaalselt soovisid.
Eesmärkide kirjapanek on nagu GPS süsteem. Kui Sa hakkad sõitma kohta, kus Sa varem pole käinud ja sisestad aadressi, siis GPS süsteem teeb ju endast kõik, et Sa sinna jõuaksid. Ta annab Sulle juhiseid, kunas paremale pöörata või millal vasakule või kuidas mõnest suurest ummikust mööda saada. Või kui Sa samas pöörad teelt kõrvale, siis ta tegelikult juhatab ju Sind ikka lõpuks sinna kohale. Ta annab endast kõik, et Sa kenasti kohale jõuaksid. Täpselt samasugune lugu on ka eesmärkide ja alateadvusega. Alateadvus on see, mis Sind eesmärgi poole nagu tõmbab. Ja juhendmaterjali Sulle annab.
Aga räägime ka nüüd, kuidas ikkagi neid eesmärke kirja panna. Kõigepealt, Sa saad eesmärke kirja panna ikkagi ainult iseendale. Sa saad lähtuda omaenda soovidest ja omaenda vajadustest. Omaenda mõtetest. Ehk teisisõnu Sa ei saa eesmärke kirja panna ei oma naisele, mehele, elukaaslasele, töökaaslasele, lahedale kolleegile või mõnele sõbrale või kellele iganes. Sa saad lähtuda ikkagi vaid enda isiklikust soovist.
Teiseks toon välja seda, et eesmärke tuleb võimalikult täpselt kirja panna. Seepärast on eesmärkide sõnastust hea alustada sõnadega „Mina olen“, „Mina teen“, „Mina elan“, „Mina kaalun“, „Mina läbin“ vastukaaluks see, et Sa paned kirja „Ma proovin saavutada“ või „Ma kavatsen ette võtta“ või „Ma usun, et ma teen midagi“. Mida detailsemalt ja mida selgemalt Sa eesmärgi kirja saad, seda parem on lõpptulemus. Seda täpsem on suund alateadvusele ja seda rohkem on selle eesmärgi kirjapanemisest reaalselt kasu.
Kolmandaks, eesmärke tuleks kirja panna alati positiivses võtmes. Näiteks, Sa ei pane kirja „Ma ei ole haige“ vaid paned kirja „Ma olen terve.“
Neljandaks, eesmärgi kirjapanemisel peaks olema sees vastus kahele küsimusele. Kõigepealt „Kui palju?“ ehk mingisugune muutus, kas kilogrammides või ajas. Ja teine küsimus „Mis ajaks?“. Mõlemad küsimused on väga olulised, et Sa saad kokkulepitud ajahetkel vaadata, kas soovitud eesmärk on täitunud. Näiteks, kui Sa panid omale eesmärgiks, et Sa soovid kaalust alla võtta või Sa soovid kaaluda mingi konkreetse numbri mingiks teatud ajaks, saad Sa alati astuda kaalule ja võrrelda, kas number, mis Sul eesmärgi paberi peal oli on ka kaalu peal. Ja teise poole pealt see, et mida täpsemalt Sa annad suuniseid oma alateadvusele, seda parem on see lõpptulemus ja seda kindlam on see, et Sa selle eesmärgi ka reaalselt saavutad.
Aga milline siis ikkagi on üks hea eesmärgi kirjeldus ja milline on lihtsalt üks lahe mõte?
Üritan siin piiri tõmmata erinevate näidetega. Väga paljud inimesed on endale seadnud eesmärgi seoses kehakaaluga, üldjuhul, et kehakaal võiks olla väiksem, kui ta oli eelmine kuu või aasta või mis iganes päev ajaloost. Ja nii nad panevadki kirja, et „Ma soovin kaalu langetada“. Aga oluliselt väekam ja ägedam eesmärgi sõnastus on see, kui Sa paned kirja „Mina kaalun 31.12.2017 65 kg.“ „Mina kaalun“ väga konkreetne ja selge algus, väga konkreetne juhis ja suund alateadvusele. Mis kuupäevaks? Ning kui palju?
Või mitmed inimesed soovivad hakata aktiivsemalt elama. Hakata rohkem sporti tegema, liigutama, trennis käima. Väga hea mõte, kuid mitte kõige parem eesmärgi kirjeldus. Eesmärgi kirjeldusse annan Sulle sellise mõtte, et Sa võiks siduda selle mõne üritusega. Näiteks nii „Mina jooksen Eesti Ööjooksul, mis on 12.08.2017 Rakveres 10 km distantsi alla ühe tunni“.
Või palju inimesed soovivad kolida eramajast teise eramajja või korterist eramajja või kuidagi oma elujärgse parandada. Eesmärgi sõnastusse saabki siis kirja üldjuhul, et „Ma soovin elada majas“ või „Ma soovin hakata majas elama“ või „Ma kavatsen hakata majas elama“. Ei ole taas kõige selgem ja parem sõnastus. Kirja võiksid Sa panna väga konkreetselt ja väga spetsiifiliselt, näiteks midagi sellist, „Mina elan 31.12.2017 200 m2 kivikonstruktsiooniga nullenergia hoones, mis asub metsa ääres, bussipeatuse lähedal. Mereni on 500 meetrit. Kus on vaikus ja rahu … jne.“ Ehk mida detailsemalt, mida eesmärgi spetsiifilisemalt Sa asju kirja saad, seda parem on signaal Sinule endale. Ja seda paremini saad Sa seda hiljem vaadata ja kontrollida, kas see oli see, mida Sina just reaalset tahtsid.
Juhul, kui Sa soovid seda teksti videot vaadata, palun kliki alljärgnevale lingile: https://www.facebook.com/priit.lifecoach.ee/videos/395854950806944/.
Suured tänud Sulle juba ette!