3 mõtet eesmärkidest

Mõtle korraks, kui Sul on laev. Sinu enda isiklik laev, midagi sellist, mida Sa oled juba lapsest saati soovinud ja unistanud. Palju tööd teinud ja palju vaeva näinud selle nimel ning nüüd on see Sul olemas. Sul on meeskond. Sul on kapten. Sul on laev. Sul on täpselt kõik nii nagu peab. Meeskond on valmis ööpäevaringselt startima kuhu iganes Sa ka ei sooviks … aga ta ei olegi kunagi teinud seda, sest Sa ei ole öelnud oma laeva kaptenile, kuhu Sa tegelikult sooviksid sõita. Ja nii on see laev teinud seal samas sadama lähedal merel paar tiiru sinna-tänna aga enamus aega, kui aus olla, on see laev lihtsalt seisud Sinu kodusadamas ning oodanud väljasõitu.

Või mõtle, et Sul on lennuk. Sul on maailma moodsaim lennuk. Aga Sa ei ütle oma pilootidele, kuhu kohta Sa soovid lennata. Mis võiks olla see lennujaam, mida Sa soovid külastada ja nii ootab see lennuk ka lihtsalt õhkutõusmist Sinu kodulennuväljal. Vaatab seal aastaaegade vaheldust ja natuke nukker on seda pilti kõike vaadata, sest ei laev ega lennuk pole loodud seal koha peal olemiseks, seal sadamas või lennuväljal. Nad on loodud ikka selleks, et kuskile sõita või kuhugi jõuda. Nad on loodud teel olemiseks.

Ja väga sarnane olukord võib tekkida ka siis, kui Sul pole eesmärki või Sa ei ole mõelnud oma eesmärkide peale. Mida Sa elus soovid saada? Või kuhu Sa ise sooviksid lennata või sõita? Mida Sa sooviksid ise korda saata?

Eesmärgid annavad selgust. Eesmärgid annavad Sulle endale kindlust. Eesmärgid on ka kui väga hea töövahend Sinu igapäevaste tegemiste kaardistamisel. Kui Sa tead, mida Sa soovid. Kui Sa tead, mida Sa tahad, saad Sa alati vaadata, kas need tegevused, mida Sina praegu teed, on need, mis viivad Sind kohale ehk eesmärgi suunas? Või viivad Sind kuskile mujale. Sa iseenesest võiksid ju võtta oma eelmise nädala kalendri praegu ette või isegi kuu või kaks tagasi ja vaadata ja mõelda, kas need tegevused, mis seal kalendris on. Need koosolekud ja ühised lõunad ja muud tähtsad asjad on need, mis on seotud Sinu eesmärkidega. On need, mis viivad Sind eesmärgi suunas või on tegevused, mis viivad väga erinevates suundades või hoopis teisele poole. Vaadates kalendrit on väga selge aru saada, mis on Su fookuses. Kui Sa hoiad fookust eesmärkidel, siis Sa saavutad oluliselt rohkem.

Lisaks eesmärkide peale mõtlemisele, tuleb tegelikult ka eesmärgid kirja panna. Ei ole mõtet mõelda, et eesmärgid on mul kogu aeg siin kogu aeg meeles ja kui ma nende peale igal hommikul ja õhtul mõtlen, siis asjad täituvad. Oluliselt lihtsam on see mõtte energia vabastada tegelikult selle eesmärkide suunas liikumisele. Võtta see paber ja panna eesmärgid kirja. Sa selle kirjutamise protsessi käigus Sa muutud tegelikult oluliselt selgemaks, oluliselt kindlamaks. Ja pluss see, et Sa tead, et Sul on eesmärgid olemas. Sul on nad kirja pandud aga Sa ei pea neid siin peas sobrama või otsima, et kuhu kohta nad mul täpselt jäid? Sa saad alati võtta paberi ja Sa saad alati vaadata ja mõelda, et ohoo, see oli see, mida ma tahan teha ja selle ma teen ära. Samuti saad Sa selle paberi endale seina peale kleepida või arvutisse panna ekraanile ning kogu aeg eesmärke niimoodi meelde tuletada. See on ka väga võimas moodus, kuidas alateadvus tööle panna nende eesmärkide suunas liikumisele.

Lisaks mõtlemisele ja kirja panemisele, on väga oluline veel tegelikult ka kolmas asi – see on, et Sa asud reaalselt eesmärkide suunas tegutsema. Et Sa hakkad midagi tegema. Sa hakkad mõtlema, mida võiksin teha, et ma reaalselt saaksin teha, et ma sinna eesmärkide juurde jõuaksin. Ei ole mõtet unistada sellest, et keegi justkui tuleb ja koputab Sulle ühel päikeselisel päeval uksele ja annab Sulle suure kasti, mille sees on kõik Sinu soovitud eesmärgid. Ei ole mõtet, sest nii juhtub küll aga nii juhtub vaid filmis. Päris elus tuleb eesmärkide nimel tööd teha. Töö on tegelikult see sild, mis viib Sind sellest kohast, kus Sa täna oled, sinna kuhu Sa sooviksid minna. Ja mida suurem on see eesmärk, mida suurem on see saavutus, mida Sa soovid teha, seda suurem on ka see töö.

Need olid kolm mõtet, mis olid seotud eesmärkidega:

  1. Kõigepealt, et eesmärgistamine ise on ääretult oluline
  2. Teiseks – eesmärgid tuleb kindlasti kirja panna ja
  3. Kolmandaks – eesmärkide suunas tuleb asuda tegutsema.

Sellest loost on ka video. Kui Sa soovid seda vaadata, siis palun, vajuta alljärgevale lingile: https://www.facebook.com/priit.lifecoach.ee/videos/385267891865650/